Wersja archiwalna 2012-09-04 17:54:41

pcpr_siwz_3.2012-_4.09-12.09_szkolenia_terapia.doc

pcpr_siwz_3.2012-_4.09-12.09_szkolenia_terapia.pdf

 

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia:

www.pcprsierpc.bip.org.pl


Sierpc: Organizacja szkoleń zawodowo-edukacyjnych i terapii zajęciowej dla 30 uczestników projektu: Z Wami - dla Was
Numer ogłoszenia: 330780 - 2012; data zamieszczenia: 04.09.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie , ul. Świętokrzyska 2A, 09-200 Sierpc, woj. mazowieckie, tel. 24 2757660, faks 24 2757660.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: https://pcprsierpc.bip.org.pl/

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja rządowa centralna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Organizacja szkoleń zawodowo-edukacyjnych i terapii zajęciowej dla 30 uczestników projektu: Z Wami - dla Was.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkoleń zawodowo-edukacyjnych i terapii zajęciowej dla 30 osób uczestników projektu: Z Wami - dla Was Projekt Z Wami - dla Was jest realizowany w ramach Poddziałania 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie . Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w 85%. Część nr 1 - szkolenie pn: Operator koparko-ładowarki Część nr 2 - szkolenie pn:Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji Część nr 3 szkolenie pn: Kurs komputerowy - podstawowy Część nr 4 - Szkolenie pn: Opiekun dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych Część nr 5 - szkolenie pn: Grafik komputerowy Część nr 6 - Szkolenie pn: Komputerowa obsługa magazynów - sprzedaż Część nr 7 - Szkolenie pn: Menager sprzedaży Część nr 8 - Szkolenie pn: Operator wózków jezdniowych z napełnianiem butli gazowych Część nr 9 - Szkolenia pn: Bukieciarstwo i florystyka Część nr 10 - Szkolenie pn: Kurs Prawa jazdy kat. B Część 11 - Warsztatowe terapia zajęciowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną a) Pracownia gospodarstwa domowego: zaangażowanie czasowe w programie zajęć 20% b) Pracownia krawiecko-tkacka: zaangażowanie czasowe w całym programie zajęć 20% c) Pracownia plastyczno-techniczna: zaangażowanie czasowe w programie zajęć 30% d) Pracownia komputerowa: zaangażowanie czasowe w całym programie zajęć 15% e) Pracownia logopedii-zaangażowanie czasowe w programie zajęć 15%.

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.00.00.00-4.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 11.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 15.12.2012.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania; Jest instytucją szkoleniową (część 1-9) w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2008r Nr 69, poz.415 z późn. zm.) - posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych. Ocena spełnienia warunku dokonana będzie przez Zamawiającego poprzez weryfikację wpisu do RIS w elektronicznej bazie danych prowadzonych przez WUP właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. Warunek zostanie spełniony jeśli, Wykonawca będzie figurował w RIS na dzień składania ofert. Wykonawca może dołączyć do oferty zaświadczenie o wpisie do RIS.- dot. zadań od 1do 9. Posiada wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców - dot. Zadania nr 10 ( prawo jazdy).

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, ze Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia, zamawiający żąda by wykazał; 1.2.1 iż wykonał, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym czasie z należytą starannością - co najmniej 2 usługi szkoleniowe o wartości co najmniej 10.000,00 zł każda, których przedmiot był tożsamy, pokrewny lub był jednym z modułów kierunku szkolenia/zajęć/kursu na który Wykonawca składa ofertę, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym, Zamawiający żąda by wykonawca wykazał, iż: 1.3.1. dysponuje co najmniej jednym pomieszczeniem przystosowanym do prowadzenia zajęć teoretycznych dla minimum 18 uczestników wraz z dostępem do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywają się zajęcia, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych - wg wzoru - załącznik nr 6 - dotyczy części 11. 1.3.2 dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym, urządzeniami technicznymi i innym sprzętem niezbędnymi do realizacji zajęć praktycznych danego kierunku szkolenia - wg wzoru - załącznik nr 6 - dotyczy części 1-10. Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował potencjałem technicznym innych podmiotów poprzez załączenie do oferty pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji potencjału technicznego na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający żąda, by wykonawca wykazał co najmniej: 1.3.3 - Dwie osoby do realizacji każdego szkolenia - dotyczy szkoleń część 1-10, które: - posiadają wykształcenie średnie lub wyższe ; -posiadają wymagane przepisami prawa odpowiednie kwalifikacje zawodowe do przeprowadzenia szkoleń/zajęć/kursów - posiadają co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu szkoleń, zajęć, kursów; - wg wzoru załącznik nr 5. 1.3.4. - 3 osoby do realizacji szkolenia dot. Części 11, które: - posiadają wykształcenie wyższe ; - posiadają przygotowanie pedagogiczne; - posiadają co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu szkoleń, zajęć, kursów z terapii zajęciowej, logopedii, psychologii oraz z tematami związanymi w opisie przedmiotu zamówienia - wg wzoru załącznik nr 5. Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował osobą zdolną do realizacji zamówienia, poprzez załączenie do oferty pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji tej osoby na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków o których mowa w art. 22 ust.1 pkt 2 i 3 ustawy PZP, polega na wiedzy i doświadczeniu oraz potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy Prawo Zamówień Publicznych), wymaga się wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu , o których mowa w ust 1.2.1 ; 1.3.1 - 1.3.4. dotyczącej tych podmiotów.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza zmniejszenie wynagrodzenia dla wykonawcy w przypadku; zmniejszenia ilości skierowanych osób; braku potrzeby przeprowadzenia dodatkowych zajęć praktycznych dla uczestników kursu prawa jazdy kat. B

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.pcprsierpc.bip.org.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Świętokrzyska 2a, 09-200 Sierpc Tel./fax: 24 275 76 60; e-mail: pcpr.sierpc@wp.eu.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 12.09.2012 godzina 10:00, miejsce: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Świętokrzyska 2a, 09-200 Sierpc pok. nr 1.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt Z Wami - dla Was jest realizowany w ramach Poddziałania 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w 85%..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Szkolenie pn: Operator koparko-ładowarki.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : IX-XI 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 1 osoba 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; przeciętnie 5 razy w tygodniu 5-8 godzin dziennie . 4. Uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 5. Szkolenie powinno zakończyć się uzyskaniem uprawnień państwowych . 6. Wymiar godzinowy szkolenia winien być zgodny ze stosownymi przepisami prawa i wytycznymi w tym zakresie. Program szkolenia musi być podzielony na część teoretyczną i praktyczną i być zgodny z wymaganiami standardów szkoleń operatorów maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych , ustalonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U.. nr. 118 poz. 1263 z 2001 roku z późn. zm.). 7. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przeprowadzonym bezpośrednio po zakończeniu zajęć - bez możliwości przedłużenia kursu o następny dzień..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Szkolenie pn: Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : IX-XI 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 2 osoby 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; przeciętnie 3-5 razy w tygodniu 5-6 godzin dziennie (preferowany czas zajęć: od poniedziałku do piątku, godziny popołudniowe, Płock, ze względu na fakt, że jeden uczestnik uczy się dziennie w Płocku, zaś drugi uczestnik uczy się zaocznie w weekendy). 4. Każdy uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 5. Program szkolenia powinien zawierać min. 150 godzin podzielonych na część teoretyczną, praktyczną i egzamin..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Szkolenie pn: Kurs komputerowy - podstawowy.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : X-XI 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 1 osoba 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; weekendy 5-8 godzin dziennie, lub popołudnia dni roboczych-ze względu na fakt, że uczestnik uczy się w systemie dziennym. 4. Uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 5. Program szkolenia powinien zawierać min. 40 godzin podzielonych na część teoretyczną, praktyczną i egza.

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: Opiekun dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : X-XI 2012r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 3 osoby 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; przeciętnie 5 razy w tygodniu 5-8 godzin dziennie . 4. Każdy uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 5. Program szkolenia powinien zawierać min. 120 godzin podzielonych na część teoretyczną, praktyczną i egzamin. 6. Bloki tematyczne: - organizowanie własnego miejsca pracy opiekuna, - sprawowanie opieki nad dziećmi, osobami dorosłymi i niepełnosprawnymi z zachowaniem czystości i estetyki otoczenia w opiece domowej, - podnoszenie jakości sprawowanej opieki domowej w ramach współpracy z rodziną lub opiekunami prawnymi podopiecznego, - doskonalenie i zdobywanie nowych umiejętności przydatnych w sprawowaniu opieki, - podejmowanie działań opiekuńczych i pielęgnacyjnych, - wyrównywanie deficytów rozwojowych. 7. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przeprowadzonym bezpośrednio po zakończeniu zajęć - bez możliwości przedłużenia szkolenia o następny dzień..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 5 NAZWA: Szkolenie pn: Grafik komputerowy.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : X-XI 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 4 osoby 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; (weekendy) 2 dni w tygodniu, 5-8 godzin dziennie . 4. Każdy uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 5. Program szkolenia powinien zawierać min. 100 godzin podzielonych na część teoretyczną, praktyczną i egzamin..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 6 NAZWA: Szkolenie pn: Komputerowa obsługa magazynów - sprzedaż.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Łączna ilość uczestników: 1 osoba 2. Termin szkolenia : X-XII 2012r. 3. Szkolenie powinno być realizowane wg harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Zajęcia powinny trwać średnio 5 razy w tygodniu po 5-8 godzin dziennie. 4. Program szkolenia (min. 60 godzin) powinien zawierać zagadnienia tj.: obsługa komputera (program komputerowego zarządzania magazynem i sprzedażą), komputerowe zarządzanie obrotem (wprowadzanie dokumentów zakupu do magazynu, kartoteka magazynowa, wprowadzanie i modyfikacja informacji o towarze, sprzedaż towarów z magazynu, planowanie zapasów, rodzaje dokumentów). 5. Uczestnik szkolenia musi mieć zapewnione samodzielne stanowisko na zajęciach praktycznych..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 15.12.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 7 NAZWA: Szkolenie pn: Menager sprzedaży.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : X-XI 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 1 osoba 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; przeciętnie 5 razy w tygodniu 5-8 godzin dziennie . 4. Uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 5. Tematyka: badanie rynku, ustalenie potrzeb i preferencji klienta, narzędzia marketingowe i ich wykorzystanie, nowoczesne techniki sprzedaży, skuteczne negocjacje handlowe, obsługa klienta przez telefon-telemarketing, budowanie relacji z klientami, zarządzanie czasem i obszarem sprzedaży, strategie i kanały sprzedaży jako sieci tworzenia wartości, optymalizacja wielkości i projektowanie struktury działu sprzedaży, zarządzanie kluczowymi klientami, budowanie zadowolenia klientów - satysfakcja i lojalność. 6. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przeprowadzonym bezpośrednio po zakończeniu zajęć - bez możliwości przedłużenia szkolenia o następny dzień..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 8 NAZWA: Szkolenie pn: Operator wózków jezdniowych z napełnianiem butli gazowych.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : X-XI 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 1 osoba 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; przeciętnie 5 razy w tygodniu 5-8 godzin dziennie . 4. Uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 5. Program szkolenia powinien zawierać min. 67 godzin podzielonych na część teoretyczną i praktyczną i egzamin bezpośrednio po zakończeniu zajęć - bez możliwości przedłużenia szkolenia o następny dzień. 6. Program szkolenia musi być sporządzony zgodnie z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz obowiązującymi i przyjętymi do realizacji wytycznymi. Program szkolenia powinien zawierać m.in. zagadnienia z zakresu: -Typy wózków jezdniowych i ich podział -Budowa i eksploatacja wózków -Czynności operatora wózków przez rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu -Czynności operatora wózka podczas pracy -Wiadomości z zakresu załadunku -Wiadomości o dozorze technicznym -Sieci i urządzenia gazowe - wymiana butli gazowych -Przepisy bhp i ppoż..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 9 NAZWA: Szkolenia pn: Bukieciarstwo i florystyka.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : X-XI 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 1 osoba 3. Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania; przeciętnie 5 razy w tygodniu 5-8 godzin dziennie . 4. Program szkolenia powinien zawierać min. 60 godzin podzielonych na część teoretyczną, praktyczną i egzamin oraz zawierać następujące zagadnienia: a. Podstawy florystyki, elementy kompozycji b. Florystyka bukieciarstwo, obowiązujące standardy rynkowe. c. Zdobnictwo i aranżacje kwiatowe, wizaż i florystyka w restauracjach i na stołach okolicznościowych. d. Zasady dekoracji wnętrz, rodzaje akcesoriów i dodatków. e. Zasady dekoracji stołów okolicznościowych. f. Zasady łączenia elementów dekoracyjnych żywych i sztucznych. g. Dobór odpowiednich naczyń, kwiatów i akcesoriów do kompozycji. h. Metody przedłużania trwałości roślin, zasady ich suszenia i utrwalania. 5. Wykonawca przeprowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz zabezpieczy w miejscu realizacji kursu niezbędne materiały i akcesoria do przeprowadzenia szkolenia w części praktycznej w ilości zapewniającej uczestnikom kursu wykonanie ćwiczeń w pełnym zakresie zgodnie z realizowanym programem (kwiaty żywe, sztuczne, wstążki, akcesoria pomocnicze, inne materiały dydaktyczne)..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 10 NAZWA: Szkolenie pn: Kurs Prawa jazdy kat. B.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin szkolenia : IX-XII 2012 r. 2. Ilość uczestników szkolenia: 4 osoby 3. Ilość godzin szkolenia przypadających na każdego uczestnika szkolenia: 60 godzin; w tym 30 godz. zajęć praktycznych, 30 godz. zajęć teoretycznych. W przypadku, gdy uczestnik kursu będzie wymagał dodatkowych zajęć praktycznych Zamawiający dopuszcza zwiększenie liczby godzin praktycznej nauki jazdy o maksimum 10% dla danego uczestnika. Potrzeba wykorzystania dodatkowych godzin (max. 3 dodatkowe godziny) winna być uzasadniona i wynikać z pisemnego wniosku Wykonawcy na wniosek instruktora nauki jazdy. 4. Zakres tematyczny programu szkolenia powinien być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Szkolenie powinno być przeprowadzone w oparciu o przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. nr 217, poz. 1834 z późn. zm.). Godzina szkolenia teoretycznego liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne licząc 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Godzina szkolenia praktycznego liczy 60 minut. 5. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu końcowego wg aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wydania uczestnikom szkolenia, kończącym je z wynikiem pozytywnym, stosownego zaświadczenia - w terminie 7 dni od daty dokonania oceny [zgodnego z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełnienie przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006 r. nr 31, poz. 216). 6. Wykonawca jest zobowiązany do opłacenia jednego egzaminu państwowego za każdego uczestnika szkolenia.. 7. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia każdemu uczestnikowi badań lekarskich oraz do ubezpieczenia każdego uczestnika szkolenia w zakresie NNW..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00-4.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 15.12.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 11 NAZWA: Warsztatowe terapia zajęciowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Termin: X-XII 2012 r. 2. Ilość uczestników: 18 osób 3. Forma zajęć: warsztaty grupowe 4. Zajęcia powinny być realizowane według indywidualnych planów uczestnictwa, przeciętnie 1-2 razy w tygodniu (dowolny dzień roboczy + sobota lub inny dzień roboczy po południu) 5-8 godzin dziennie . 5. Każdy uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko pracy. 6. Program powinien zawierać min. 100 godzin podzielonych na 5 pracowni tematycznych: a) Pracownia gospodarstwa domowego: zaangażowanie czasowe w programie zajęć 20% Uczestnicy w ramach zajęć na tej pracowni nauczą się przygotować II śniadanie, obiad, inne posiłki składające się z różnych potraw, min. są to: kanapki, zupy, potrawy z makaronu a także desery (budynie, kisiele oraz różnego rodzaju wypieki). Nauczą się również: estetycznego podawania na stoły, okolicznościowego formowania serwetek, itp. b) Pracownia krawiecko-tkacka: zaangażowanie czasowe w całym programie zajęć 20% Ma za zadanie umożliwić zdobycie podstawowych umiejętności z zakresu szycia ręcznego i tkania. Uczestnicy warsztatów nauczą się posługiwania przyborami do kroju, szycia i haftu, podstawowych ściegów szycia ręcznego, poprawnego wycinania wzorów nożyczkami, zdobienia tkanin, przyszywania guzików, itp. c) Pracownia plastyczno-techniczna: zaangażowanie czasowe w programie zajęć 30% Prace z wykorzystaniem różnorodnych technik: malowanie na szkle farbami witrażowymi, farbami żelowymi, inne. Ozdabianie butelek oraz tworzenie obrazów i ozdób techniką decoupage. Wykonywanie prac z wykorzystaniem sznurka. Projektowanie i wykonywanie kartek okolicznościowych z wykorzystaniem różnych materiałów, itp. d) Pracownia komputerowa: zaangażowanie czasowe w całym programie zajęć 15% Uczestnicy udoskonalą / nauczą się obsługi komputera i podstawowych programów komputerowych, pisania ze słuchu, udoskonalą czytanie tekstów. Ponadto w ramach zajęć prowadzony będzie trening ekonomiczny i umiejętności społecznych, itp. e) Pracownia logopedii-zaangażowanie czasowe w programie zajęć 15% Ćwiczenia logopedyczne: -Oddechowe: wyrabianie oddechu dla mowy, ćw. oddechu przeponowego, wydłużanie fazy wydechowej, ćw. emisyjne, ćw. ekonomicznego zużywania powietrza i umiejętności synchronizowania pauz oddechowych z treścią wypowiedzi. -Głosowe: wyrabianie właściwej tonacji, ćw. umiejętności modulowania siły głosu i prawidłowego brzmienia głosek w sylabach, wyrazach, zdaniach, naśladowanie głosów. -Słuchowe: usprawnianie odbioru bodźców akustycznych, rozpoznawanie wrażeń słuchowych, ćw. poczucia rytmu. -Artykulacyjne: usprawnianie właściwego funkcjonowania narządów mowy, wywoływanie głosek w izolacji, utrwalanie ich poprawnej realizacji w logotomach, wyrazach, zdaniach, nauka wierszy, piosenek z nasileniem głoski ćwiczonej. -Leksykalne: rozwijanie mowy poprzez opowiadanie historyjek obrazkowych, opowiadanie ilustracji, przeczytanego tekstu, udzielanie odpowiedzi na pytania, gry i zabawy ortofoniczne, ćw. w czytaniu i pisaniu, itp. Wymienione Pracownie są jedynie propozycją. Dopuszczamy możliwość zmian i urozmaicenia zajęć o ćwiczenia z zakresu: wikliniarstwa, garncarstwa, stolarstwa, ogrodnictwa i inne, jeśli Wykonawca uzna taką potrzebę. Wymiar godzinowy - suma wszystkich zajęć pozostaje bez zmian - 100 godzin, jednak proporcje godzinowe między poszczególnymi pracowniami pozostawiamy w gestii Wykonawcy. Cel główny terapii zajęciowej: trening czynności życia codziennego i umiejętności społecznych, ekonomicznych, zajęcia plastyczno-techniczne np.: bukieciarskie, zdobnicze i dekoratorskie, krawiecko-tkackie, gastronomiczne, komputerowe mają służyć poprawie ogólnej zaradności życiowej i nabywaniu umiejętności interpersonalnych przez uczestników, uczyć samodzielności, zaradności, rzetelności i dokładności. Cele terapeutyczne zajęć (do uwzględnienia przy planowaniu programu): 1. Poprawa komunikacji interpersonalnej. 2. Niwelowanie napięć emocjonalnych. 3. Usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych: usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, utrwalenie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni, ćwiczenie koncentracji uwagi. 4. Praca nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości. 5. Motywowanie do podejmowania zadań o różnym stopniu trudności. 6. Integracja zespołu. 7. Ukierunkowanie/wytyczne do wyboru zawodu. 8. Ogólne usprawnianie. 9. Rozwijanie umiejętności wykonywania czynności życia codziennego, w tym zaradności osobistej. 10. Zwiększenie możliwego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w środowisku, aktywizacja społeczna poprzez treningi samoobsługi i umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowaniu w życiu społecznym, przy uwzględnieniu potrzeb i możliwości psychofizycznych osób niepełnosprawnych. 11. Rozwój umiejętności planowania i komunikowania się, dokonywania wyborów. decydowania o swoich sprawach oraz rozwój innych umiejętności niezbędnych w życiu. 12. Rozwijanie podstawowych oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających późniejsze podjęcie pracy zawodowej w zakładzie aktywności zawodowej lub innej pracy zarobkowej bądź szkolenia zawodowego..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00-4.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 15.12.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.





Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Kamińska Ewelina
  • Data udostępnienia w BIP: 2012-09-04
  • Informacja zaktualizowana przez: Kamińska Ewelina
  • Data ostatniej aktualizacji: 2012-09-04 17:54:41
  • Liczba odsłon: 218
  • wróć do wersji akturalnej
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 1148147]

przewiń do góry