Broszura do pobrania:

http://www.sendspace.com/file/fnea8m

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU 
"RZETELNY PRACOWNIK CZY SKUTECZNY PRZEDSIĘBIORCA"  

             W okresie od 1 czerwca 2012 r. do 31 grudnia 2012 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu realizowało projekt pt. „Rzetelny pracownik czy skuteczny przedsiębiorca”. Grupę docelową projektu stanowiły osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo po 50 roku życia.

Podjęte w ramach projektu działania zmierzały do pokazania uczestnikom możliwości związanych ze znalezieniem ciekawej pracy, stania się wartościowym pracownikiem lub dochodowym przedsiębiorcom.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany był w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5. „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”.

Od czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prowadziło rekrutację wśród osób odwiedzających nasz urząd, a także poprzez ogłoszenia w prasie, Internecie, na tablicach informacyjnych innych urzędów. Do projektu zostało zakwalifikowanych 20 niepracujących osób powyżej 50 roku życia – 10 kobiet i 10 mężczyzn.

Od 25 lipca 2012 r. do 5 grudnia 2012 r.   dwie dziesięcioosobowe grupy uczestników projektu spotykały się w siedzibie PCPR na cotygodniowych zajęciach.

Każdy z uczestników otrzymał zestaw przydatnych materiałów składający się z notatnika, teczki, pisaków, książki o aktywności i pendriva – wszystko z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy otrzymywali również materiały szkoleniowe, na każdych zajęciach mieli zapewniony serwis kawowy w postaci kanapek, ciastek, napojów zimnych i gorących.

W trakcie 40 godzin szkolenia osoby po 50   roku życia zdobywały m.in. wiedzę z zakresu prawa pracy i prawa gospodarczego, uczyły się jak profesjonalnie przygotować aplikację i przejść rozmowę kwalifikacyjną, jak napisać biznes plan i jakie kroki poczynić, aby założyć własną działalność gospodarczą. Podjęte w ramach szkolenia działania miały również na celu rozwój umiejętności interpersonalnych (sztuka komunikacji, prezentacji, negocjacji, zarządzania czasem, savoir-vivre w biznesie) przydatnych w poszukiwaniu pracy lub prowadzeniu biznesu. Jedno 
z zajęć odbyło się w Centrum Kształcenia na Odległość w Ligowie, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z obsługą komputera i Internetu.

Na ostatnich zajęciach uczestnicy otrzymali zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz zestaw akcesoriów, które mają być pomocne w poszukiwaniu pracy, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, planowaniu spotkań i zarządzaniu własnym czasem oraz profesjonalnym zaprezentowaniu się przed potencjalnym pracodawcą.

W ramach projektu opublikowany został poradnik pt. „Rzetelny pracownik czy skuteczny przedsiębiorca”. Zawiera on m.in. porady jak dostać pracę i zostać wartościowym pracownikiem, przykłady przedsiębiorczych postaw, wskazówki dotyczące skutecznej aktywności, opinie uczestników.Agnieszka Gorczyca 

-/-

    Dyrektor PCPR w Sierpcu

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Kaczmarczyk Sylwia
  • Data udostępnienia w BIP: 2018-09-26 14:38:09
  • Informacja zaktualizowana przez: Kaczmarczyk Sylwia
  • Data ostatniej aktualizacji: 2018-10-26 12:58:57
  • Liczba odsłon: 854
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 665119]

przewiń do góry