Zapraszamy

na cykl warsztatów dla rodziców i opiekunów

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, które w przyjaznej atmosferze zrozumienia i otwartości uświadomią Wam potrzeby emocjonalne Waszych pociech. Na warsztatach będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami i wypracujemy wskazówki do działania zgodnego z założeniami rodzicielstwa bliskości.

Każdy warsztat trwa 5h (2 spotkania po 2,5h). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

1) Moje dziecko mnie złości

W świecie dziecięcych emocji swoje miejsce ma również złość. Mało przyjemna, niełatwa, ale obecna. Wyzwalana w różnych momentach. Mniej, bardziej oczywistych tak dla nas jak i dla dziecka. Złość kryję pod sobą ważną informację, niesie pewien przekaz.

Jak ją rozumieć ? postrzegać ? i co ważne jak wspierać dziecko w przeżywaniu złości by jej nie tłumiło ale wyrażało w sposób przez nas akceptowalny i bezpieczny.

 

2) Kiedy pozwolić ? Kiedy zabronić ? Dlaczego granice są tak ważne.

Zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy chcą zaprzyjaźnić się tematyką granic – niezwykle ważną w wychowaniu i funkcjonowaniu całej rodziny. Będzie mowa o tym jak wyznaczać granicę, jak zachęcać dziecko do współpracy, jak rozumieć konsekwencję i korzystać z tej wiedzy a także o tym jak dzieci uczą się zasad od rodziców.

 

3) Potrzeby emocjonalne dziecka

Jak budować bliską więź z dzieckiem, jak rozpoznawać, jakie potrzeby kryją się za okazywanymi przez dziecko uczuciami i zachowaniami, jak odróżniać potrzeby od pragnień i dlaczego to jest ważne, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami

 

4) Chcę to zrobić! Jak rozwijać u dzieci motywacje wewnętrzną?

Jak prowadzić rozmowy nastawione na zmianę zachowania dziecka, jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką, jak wzmocnić wiarę we własne umiejętności

Zajęcia w PCPR. Liczba uczestników ograniczona.

Prosimy o zgłoszenia (imię nazwisko, nr telefonu/email) do 10 marca 2022r.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 09-200 Sierpc ul. Świętokrzyska 2a

tel. 24 275 76 60, e-mail: pcpr.sierpc@wp.eu